Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Dev Teknoloji Şirketi Meitu, Bitcoin Ve Ethereum Aldı

Bitcoin (BTC) son dönemde özellikle ABD’de ki kurumsal yatırımcı ve şirketlerin odağında. Son dönemde en çok alım haberini duyduğumuz MicroStrategy ile başlayan Bitcoin (BTC) alımı, sonrasında Tesla, Skybridge Capital, Ruffer Investment ve başka kurumlarla devam etti.

Bir Kurumsal Yatırım da Çin’den

Bu kurumsal alım trenine Çin’de ki dev teknoloji şirketi Meitu da katıldı. Meitu 7 Mart tarihinde yaptığı basın açıklamasında 17.9 Milyon Dolar değerinde 379,12 adet Bitcoin (BTC) ve 22.1 Milyon Dolar değerinde 15.000 adet Ethereum (ETH) aldığını duyurdu. 2 alımla birlikte toplamda 40 milyon dolarlık yatırım yapan şirket, alım işlemini 5 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdiler.

Blockchain, Mobil İnternet Sektörüne Çok Benziyor

Meitu yönetim kurulu, şirketin nakit varlığının kripto paraya yatırım yapmak amacıyla kullanılmasına onay verdi. Blockchain sektörünü, “Kurul, 2005 yılındaki mobil internet endüstrisine benzer şekilde, blockchain endüstrisinin de hala erken aşamada olduğuna ve gelecek için büyük bir umut vaat ettiğine inanıyor.” diyen şirket, mevcut yatırımlarına ek 60 Milyon dolar daha ekleyip 100 Milyon dolar kripto para alabileceğini duyurdu.

Kurul, ilk yatırımlarını Bitcoin (BTC)’dan yana kullanmalarının nedenini, Bitcoin’in “bir değer saklama aracı olarak iyi bir alternatif” olabileceğini, merkez bankalarının para politikalarına karşı “hedge amacıyla kullanılabileceği” diyerek açıkladı.

MicroStrategy’nin Alımlarıyla İlgili Haber:

Benzer içerikler

Deutsche Bank Analistleri: “ Bitcoin (BTC) Varlığı İnkâr Edilemez”

Havvanur KÖSE

Google Finans, Kripto Para Bölümü Ekledi

alibertay

Cübbeli Ahmet Hoca’nın Kripto Para Yorumu

alibertay

Yorum Yaz