Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Kripto Para Borsası Kraken’in CEO’su: “Bitcoin Sonsuzluğa Doğru Yol Alıyor”

Bitcoin”in (BTC) değerinin “sonsuzluğa” doğru yol aldığını ve insanlığın yakın zamanda kripto paranın dolar cinsinden fiyatlandırılacağını söyleyen Kripto para borsası Kraken’in CEO’su, olumlu açıklamalarda bulundu.

Powell: “ Bitcoin’in 10 yıl içerisinde 1 milyona ulaşması olası görünüyor”

Jesse Powel, 4 Mart’ta Bloomberg’e konuştu. Konuşmanın içeriğinde “ şu anlık geleceğe dair fikirler üretiyoruz, lakin dolar cinsinden bakıldığında sonsuzluğa doğru yol alacağını ön görüyoruz” dedi.

“ Dolar sadece 50 yaşında ama şimdiden zayıf denilecek belirtiler sergiliyor. Çevre gözlemlendiğinde insanlığın çok yakında her şeyi Bitcoin üzerinden fiyatlandıracağını düşünüyorum.”

Powell, geçtiğimiz çarşamba günü doların makro piyasa satışlarıyla beraber güç kaybetmesi üzerine düşüncelerini ifade etti. Dolar güç kaybederken Bitcoin bu durumdan neredeyse hiç etkilenmedi. Ayrıca tarihte ilk kez, ABD’nin ulusal borcu 28 trilyon doların üzerine çıktı.

Kraken’in CEO’su, “ Bitcoin’e bizler gibi inanlar, Bitcoin’in diğer para birimlerinin sırasını nasıl yerle bir ettiğini izleyecekler, diğer para birimlerinin değeri ne ise Bitcoin’de onlara eş olacak” dedi.

Bitcoin, neredeyse 50 bin dolar değerine ulaşacak olan Bitcoin son günlerde düşüşler yaşadı. Ancak boğalar bu duruma olumlu düşünceler ile bakıyor.

Powel “ Altın uzun yıllardır değer saklama aracı olarak kullanılıyor. Bitcoin kısa sürede altının yerini alacak gibi görünüyor, bu durum göz önüne alındığında gelecek 10 yıl içerisinde Bitcoin 1 milyon dolara ulaşabilir.”

Fiyat modeli, Bitcoin’in geçtiğimiz şubat ayını stok akışını incelediğinde öngördüğü düzeyin yüzde e26 daha üstünde olduğunu açıkladı. Ayrıca model yılsonu BTC fiyatının 100 bin dolar olacağını hedefliyor.

Benzer içerikler

Bitcoin Kıtlığı Yaşanıyor!

Aykut YEZER

Bitcoin Ödüllü Satranç Turnuvası!

Aykut YEZER

İspanya, Bitcoin Reklamlarının Riskli Olduğunu Düşünüyor

Aykut YEZER

Yorum Yaz