Kripto Para Haberleri
Bitcoin

“Beş Para Etmez” Dediği Bitcoin’e Kendisi Yatırım Yaptı!

Kevin O’Leary, TV programı olan Shark Tank’de bulunan ve geçtiğimiz aylarda Bitcoin’den “ beş para etmez bu şey” şeklinde bahsetti. Bunun üstüne yakın zamanda lazer göz topluluğuna katıldı.

İş insanı O’leary, dün twitter üzerinden paylaştığı içerikte sürdürülebilir kripto madenciliğine yatırım yapmak istediğini ve bankasındaki para miktarının yüzde 3’ünü Bitcoin’e (BTC) yatıracağını açıkladı. Kevin, yaptığı açıklama da yatırımlarında “kanlı krito paralardan” uzak duracağını ve sadece “ 0 karbon şartıyla” yatırım yapacağını paylaştı. O’Leary’nin Twitter ve İnstagram hesaplananlarının profil fotoğraflarında lazer gözler yer alıyor. BTC fiyatı 100 bin dolara ulaşana kadar da lazer gözler yerlerinde duracak gibi görünüyor.

Kevin O’Leary’i fikrinden neyin döndürdüğü sorusu sorulduğunda karşımıza merkezi New York olan varlık yönetim şirketi Third Point’in CEO’su Dan Loeb çıkıyor. Dan Loeb geçtiğimiz günlerde kripto para birimi’ni çok yakından incelediğini, yeniliklere açık olduğunu, dijital varlıklar ve geleneksel finans arasında bir arabulucuk yapmayı düşündüğünü açıkladı.

Bunun üzerine iş insanı O’Leary “ Faaliyet içerisindeki tüm şirketler ve yatırımcı olduğum şirketler, Bitcoin’i bir parçaları yapmaları konusunda Daniel Loeb gibi muhakeme ediyor. Bu tür toplu görüşler buna katılmamak konusundaki fikrimi değiştirdi” sözlerini söyledi.

Benzer içerikler

İspanya, Bitcoin Reklamlarının Riskli Olduğunu Düşünüyor

Aykut YEZER

Deutsche Bank Analistleri: “ Bitcoin (BTC) Varlığı İnkâr Edilemez”

Havvanur KÖSE

SNL Bölümünün Elon Musk’a Faturası 20 Milyar Dolar

Aykut YEZER

Yorum Yaz