Kripto Para Haberleri
Altcoin

Dogecoin’in Popülerliği Çığ Gibi Büyüyor

Dogecoin, popülerlik açısından rekorlara doymayan Bitcoin’i bile solladı.

16 Aralık 2020 tarihinde 20 Bin Doları geçtikten sonra hızlı bir ralliye başlayan ve rekor üstüne rekor kıran Bitcoin(BTC), popülerite açışısından bir espriden esinlenilmiş Dogecoin(DOGE)’in gerisinde kalıyor.

Kripto Para Haberleri yazan ve analiz sağlayıcı ICO Analytics, 3 Mart tarihli Twitter gönderisinde Dogecoin’in geçtiğimiz ay Subat 2021’le birlikte Twitter’da en çok konuşulan kripto para olduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ilgili Twitler arasında en büyük pay, %10,4 ike Dogecoin(DOGE) oldu ve listenin çoğunlukla en üst sıralarında yer alan Bitcoin’i arkasında bıraktı.

%10,4 ile zirveyi çeken DOGE’nin ardından %10,1 ile Bitcoin, onların takipçisi olarak sırayla %8,8 ile Ethereum (ETH), %3,8 ile Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) geliyor.

Dünyanın en zengin ikinci adamı olan, Tesla CEO’su Elon Musk’ın göz bebeği olan Dogecoin, Elon Musk sayesinde sık sık fırlamalar yaşıyor. Bir internet esrpisi olarak doğan kripto parayla ilgili uzun süredir paylaşımlarda bulunan Elon Musk, yalnızca tek bir gönderisiyle DOGE’un %25 fırlamasını tetiklemişti. Elon Musk, 11 Şubat’ta 9 aylık oğlu “X Æ A-Xii Musk” için Dogecoin satın aldığını açıklamıştı.

Geçtiğimiz Günlerde DOGE neler yaşadı ?

Elon Musk’ın ardından GameStop skandalıyla gündeme gelen Reddit kullanıcıları da Dogecoin’e yönelmiş ve 28 Ocak’ta kripto paranın yüzde 85 fırlayarak 0,087 dolara kadar yükselmesini tetiklemişlerdi.

Reddit kullanıcılarının akın etmesinin ardından 29 Ocak’ta yüzde 900 artış göstererek 0,0078 dolardan 0,078 dolara yükselen DOGE, kısa bir süreliğine piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasına da girmişti.

Dogecoin, o zamandan beri gündemde olmayı sürdürüyor. Snoop Dogg ve Gene Simmons gibi ünlü isimler de Dogecoin’e yatırım yaptıklarını duyurdu. Bu isimlerden biri olan milyarder yatırımcı Mark Cuban, şöyle belirtti:

“DOGE, piyango biletinden daha büyük bir kazanma şansı veriyor ve arz-talep ekonomisiyle kripto varlıkları öğretiyor. Düşük maliyetli bir ekonomik öğretim aracı olurken aynı zamanda da eğlendirdiğinden dolayı bu kripto parayı seviyorum”

Yazının yazıldığı saat itibariyle $0.05116’dan işlem gören Dogecoin, son 24 saatte %1,32’lik artış yaşadı.

Benzer içerikler

Ripple Belgelerinin Gizli Kalmasını İstiyor!

Havvanur KÖSE

Çin Halk Bankası: Bitcoin üzerindeki değişiklikler Dijital Yuan’ı etkiliyor!

Havvanur KÖSE

Kore Kripto Para Borsaları Güne Ceza Uyarısıyla Başladı

alibertay

Yorum Yaz