Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin İle Araç Satın Alabilirsiniz !

Geçtiğimiz yıllarda bir çok ünlü firmanın Bitcoin ile araç satışı yaptığını okumuştuk. Mesela İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce 2018 yılında(1BTC=$6429) 55 Bitcoin karşılığında Rolls-Royce sahibi olunabileceğini duyurmuştu.

Hatta 2018 yılında, Housten Rockets’ın sahbi, milyarder Tilman Fertitta sahini olduğu Post Oak Motor Cars’ın Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödemeleri kabul edeceğini söylemişti.

Günümüzde bu listeye bir yenisi daha ekleniyor. Dev otomobil şirketi, hem yeni hem de ikinci el araçlar için kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Amerika ve Kanada’da 30 şubesi olan Kanadalı otomabil bayisi HGreg, Mart ayından itibaren yeni ve ikinci el araçlar için kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Dev otomobil şirketi, günlük faaliyetlerinde kripto para ödemelerini kabul eden ilk büyük otomotiv gruplarından biri olacak. Şirket, 1996 yılından beri geçen 25 yıllık sürede (1993’te kuruldu) 500 binin üzerinde araç satışı yaptığını ve Miami’de binin üzerinde araç bulunduran bir depolarının olduğunu açıkladı.

HGreg, “Kripto para ile yapılan satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı, şirket tarafından kripto para olarak saklanacak” diye açıkladı. Yani şirket, Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkları bilançosuna eklemeyi planlıyor.

Otomobil şirketi, kripto ödemelerin kabulüyle ilgili ise şöyle belirtti:

“Teknolojinin ön saflarında olmaktan ve müşterilerimize başka bir ödeme seçeneği sunmaktan memnunuz. Ayrıca varlıklarımızın bir kısmını kripto para olarak tutmanın avantajlı olacağına inanıyoruz.”

HGreg, 0 model aracın yanında bir çok çeşitte ikinci el araç da satıyor. Bu sayede kripto para kullanıcıları, lüks araçlara ek olarak günlük ve pratik araçlar da satın alabilecek. 

Benzer içerikler

İran’dan Kripto Paraya Potansiyel Risk Damgası

Havvanur KÖSE

Real Vision CEO’su Raoul Pal: “Kripto Para Piyasasının Değeri 100 Trilyon Dolar Olacak”

Aykut YEZER

SkyBridge CEO’su “Bitcoin, Zamanında Amazon Hisselerinin Gösterdiği Artıştan Daha Hızlı Artış Gösteriyor!”

Havvanur KÖSE

Yorum Yaz