Kripto Para Haberleri
Altcoin

Dogecoin Artık Atmlerde!

2013’te Adobe şirketinde çalışan Jackson Palmer, o dönem internetin en popüler imgelerinden (mim/meme) olan Shiba Köpeğini, Kripto para ile birleştirerek Dogecoin(DOGE)’i ortaya çıkarmıştı.

Aramıza katıldığı günden beri bir çok rekor kıran DOGE, şimdi de ABD’de 45 eyalette 1.800 ATM’den erişime açılıyor.

Öncü Bitcoin ATM sağlayıcısı Coinflip, 1 Mart’ta Dogecoin’in de ATMlerden ulaşabileceğini duyurdu. Şirketin kurucu CEO’su Daniel Polotsky, bu adımı atma sebebini Dogecoin’in “popülerlik ve kitlesel yaygınlık kazanması” olarak açıkladı.

Elon Musk’ın da göz bebeği olan Dogecoin, geçtiğimiz ay (4 Şubat) kendisinin bir tweetinde roket fotoğrafı paylaşması ve “Doge” yorumu yazmasının ardından günü %42.10 fırlayarak kapatmıştı.

Dünyanın en zengin ikinci adamı, 2 gün sonra Dogecoin’in geleceğin para birimi olup olmayacağını sordu. Ankete 2,4 Milyon katılımcı katıldı ve %71,3’ü “Evet” yanıtını verdi.

Tartışmaya 8 Şubat’ta dahil olan NBA Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban, Forbes’e kripto paranın gördüğü ilginin sektör için “kötü görünmediğini” söyledi.

“DOGE piyango biletine kıyasla daha iyi bir kazanma şansı verirken, arz ve talep ekonomisini de öğretiyor ve insanlara kripto varlıkları tanıtıyor.”

Kripto paranın fiyatı, şubat ayında neredeyse yüzde 200 artış göstererek 0,03 dolardan 0,09 dolara kadar yükseldi. DOGE, yazının yazıldığı saat itibariyle ~$0,05 değerinde.

Benzer içerikler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para Açıklaması

Aykut YEZER

Cardano (ADA) Neden Refleksif Değil de Organik Bir Fiyat Toparlanması Gösteriyor?

alibertay

Kangal Token %1570 Arttı!

alibertay

Yorum Yaz