Kripto Para Haberleri
Altcoin

Ripple Ortağı SoftBank, ZT Global Kripto Para Borsasına Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptı

İngiltere merkezli bankacılık devi SoftBank, Hong Kong merkezli ripple ortağı ZT kripto para alım satım platformuna açıklanmayan miktarda bir yatırım yaptı. Haberde sadece bunun multi-milyon dolarlık bir yatırım olduğundan bahsediliyor.

Borsa, 2018 yılında ZT Global tarafından Hong Kong’da kuruldu. Kaynak şu anda bu borsanın ilk 20 içinde yer aldığını iddia etse de CoinMarketCap buna katılmıyor.

SoftBank, Morgan Stanley ve Goldman Sachs’a Kripto Para Yatırımını Teşvik Edecek

SoftBank ayrıca ZT’nin halihazırda yatırım yaptığı kripto para ve blokzinciri projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Bu iki şirket birlikte, dijital para birimleri ve varlıkları hakkında küresel farkındalık oluşturmayı ve “birlikte yeni bir dijital ekonomi çağı yaratmayı” planlıyor.

SoftBank’ın yatırım başkanı Yamada Toshikatsu, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi büyük bankacılık şirketlerindeki arkadaşlarına blokzinciri alanına yatırım yapmayı planlıyor. ZT başkanı Li Xiaocheng’e göre, bu yatırımın ardından ZT, yeni bir blokzinciri tabanlı ekosistem oluşturmak için SoftBank ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Benzer içerikler

Alibaba NFT Piyasası Kurdu

Gamze KARABULUT

Telatabiler Kripto Para Dünyasına Giriyor

Aykut YEZER

BitMEX Kripto Para Borsası Davalık Oldu

Gamze KARABULUT

Yorum Yaz