Kripto Para Haberleri
Altcoin

Cardano (ADA) İlk Üçte

Bir kripto para birimi olan Cardano (ADA), CoinMarketCap’ten alınan verilere göre piyasa değeri sıralamasında üçüncü sıraya yerleşti. Cardano (ADA)’nın önünde Ethereum ve Bitcoin bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde vadeli işlem piyasasında, piyasa değerine göre sıralamada Litecoin’i geçerek üçüncü sıraya oturan Cardano (ADA), genel piyasa değeri sıralamasında da büyük yükselişe geçti. Binance Coin’i geçerek üçüncü sıraya oturan ADA, üçüncü sırada tutunmayı da başardı.

Cardano’nun geliştiricileri tarafından yapılan Mary adlı güncelleme yatırımcıar tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Bu durum, söz konusu kripto para biriminin fiyatlarına da yansıdı. Cardano; CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 7 günde %17’lik büyüme gösterdi.

Mary adlı güncelleme sayesinde Cardano altyapısı, akıllı sözleşmeler ile tıpkı Ethereum altyapısında olduğu gibi birden fazla dijital varlık barındırmaya ya da yaratmaya imkan sağlıyor. Bu yapının kripto para birimleri arasında gün geçtikçe yaygınlaştığını belirtmekte de fayda var.

Benzer içerikler

Dallas Mavericks Dogecoin (DOGE) İle Ödeme Alacak

alibertay

Türk Patent ve Marka Kurumu’na 267 Coin Amaçlı Marka Başvurusu Yapıldı

Gamze KARABULUT

69 Milyon Dolarlık NFT’nin Sahibi Ortaya Çıktı

Aykut YEZER

Yorum Yaz