Kripto Para Haberleri
Bitcoin

Bitcoin 6.000 Dolara Düştü

Filipinler’den bir kripto borsası yanlışlıkla 6.000 dolardan Bitcoin sattı. Ancak satışların geçerliği olmadığı söyleniyor.

İşlem sayısının son aylarda artmasıyla meyana gelen teknik aksaklık, Filipinli bir kripto para borsasının Bitcoin fiyatını geçici olarak $48.000’dan $6.000 dolara düşmesine neden oldu.

PDAX Borsasındaki Bitcoin Fiyatı 6.000 Dolara Kadar Düştü

Borsa yetkilileri yaptığı açıklamada, “İşlemler son aylarda 70 kat arttı, borsaya aşırı yük bindi ve ticaret motorunun hasar görmesine neden oldu.” dedi.

PDAX borsasının CEO’su Nichel Gaba ise basın toplantısında, çok az sayıda satın alma işleminin geçerli olduğunu ve bu işlemlerin büyük bir kısmının gerçekleşmediğini ifade etti.

PDAX, çoğu borsa gibi, sipariş defterini bir blockchain defterine değil; merkezi bir veritabanına dayandırıyor.

PDAX, Bitcoinlerin İade Edilmesini Talep Etti

Gaba, “Pek çok kullanıcının bu varlıklara hak kazandıklarını düşünmesi anlaşılabilir bir durum. Ancak olayla ilgili araştırmamıza dayanarak, herhangi büyük bir satış yapılmadığı sonucuna vardık. Yani maalesef orada asla satın alınacak veya satılacak bir şey yoktu.” dedi.

Ancak bazı kullanıcılar, PDAX’in Bitcoin iade talebinde bulunduğunu söylüyor. Yahoo Finance’da yer alan bir haberde, bazı kullanıcıların konu ile ilgili SMS aldıkları ve BTC’leri iade etmedikleri takdirde yasal mercilerle karşı karşıya kalacakları belirtildi.

Gaba, konu ile ilgili “Yapılması gereken doğru şey Bitcoinleri iade etmektir. Birinin size fazla bozuk para verdiğini düşünün. Bu da aynı şekilde.” dedi.

PDAX, bazı kullanıcılarının hesaplarını kilitledi. Facebook’taki pek çok borsa kullanıcısı da hala daha borsayı kullanamadıklarını paylaştı.

Benzer içerikler

Deutsche Bank Analistleri: “ Bitcoin (BTC) Varlığı İnkâr Edilemez”

Havvanur KÖSE

XRP, Bir Günde %10 Geriledi!

Havvanur KÖSE

Goldman Sachs Anketi: %22’lik kısım Bitcoin’in $100.000 Olacağını Düşünüyor

Aykut YEZER

Yorum Yaz