Kripto Para Haberleri
Altcoin

Elon Musk Manipülatör Mü ?

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, “Dogecoin halkın kripto parasıdır.” dedikten sonra kripto para birimi Dogecoin yüzde 70’e yakın artış göstermişti.

Elon Musk Twitter’a bir süre ara vereceğini duyurmuştu. Yine Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Twitter’a bir süreliğine bırakıyorum.” diyen Musk, paylaşımlarıyla kripto para piyasasında ciddi bir etki yaratmıştı.

Elon Musk bilançosunu Bitcoin’e taşımayı sormuştu.

Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu.

Musk ile Twitter’da aralarında geçen bir konuşmada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir işlemin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir şekilde paylaşabileceğini belirtmişti.

Benzer içerikler

Manchester City Socios Taraftar Tokenlarına Eklendi!

Havvanur KÖSE

Goldman Sachs: “Ethereum Bitcoin’i Geçebilir”

Gamze KARABULUT

BtcTurk’den Hacklenme İddialarına Yeni Açıklama Geldi

Aykut YEZER

Yorum Yaz